Bursamüze Hamak’ ta

 

Bursa Büyükşehir Belediyesi Müzeler Şube Müdürlüğü Hamak Festivaline katıldı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Müzeler Şube Müdürlüğü Bursa'da düzenlenen ve iki gün devam eden Hamak Festivaline katıldı. Balat Ormanı'nda bu yıl ikincisi düzenlenen Hamak Festivali’nde Bursa Müze atölyeleri yoğun ilgi gördü. Bursamüze standında Müzeler Neler Yapar?  sorusuna cevap arayan atölye severlere yıl içerisinde yapılacak çocuk ve yetişkin atölyeleri, etkinlikler, söyleşiler, konferanslar, sergiler hakkında bilgi verildi.

Festivalin renkli yüzü çocuklar Keçeden Kuzu Ailesi atölyesinde el becerileri geliştirirken unutulmaya yüz tutmuş sokak oyunları oynayarak eğlenceli vakit geçirdiler.

Yetişkinlere özel, Kağıttan Çiçek Atölyesine ise festivale katılanlar yoğun ilgi gösterdi. Çiçek yapımını pür dikkat izleyen katılımcılar ardından kendi çiçeklerini yapıp fotoğraf çektirdiler.

Müzeler Her Yerde

İki gün boyunca süren festivalde katılımcılar eğlenceli ve dolu dolu zaman geçirdiklerini ve müzeleri burada gördüklerine önce şaşırdıklarını, ardından yapılan çalışmalarla eğlenirken de öğrendiklerini dile getirdiler.