Sonsuzluk Kapıları / Gate of Eternity sergisini  17 Eylül – 19 Kasım 2022 Tarihleri Arasında ZİNDANKAPI&Güncel Sanat Galerisi’nde Ziyaret Edebilirsiniz

 Sanatçılar Hakan Yılmaz ve Seyd Ahmet tarafından dünyanın farklı yerlerinde ve dönemlerinde üretilmiş çini örneklerinin kolajlanmasından doğan Gate of Eternity/Sonsuzluk Kapıları başlıklı NFT sergisi 17 Eylül’den itibaren ZİNDANKAPI&Güncel Sanat Galerisi’nde sanatseverlerin izleniminde olacak.

Kökleri Mezopotamya’ya uzanan, Osmanlı tezhiplerinde ve çinilerinde görülen, sonsuzu hedef alan, sınırlandırılmamış kompozisyon anlayışının teknoloji ile buluştuğu yerden doğan “Gate of Eternity,” koleksiyonu iç içe geçmiş sürekli bir döngü içinde devinen motifleri ile sonsuzluğun kapılarını aralıyor.

Sanatın sakinleştirici, medite edici ve iyileştirici yanlarını barındıran 50 eşsiz parçadan oluşan koleksiyon içinde beşi Bursa’ya ait bezemelerle derlenmiş. Motiflerin çeşitli algoritmalar ile kolajlandığı bu çalışmalar, geleneksel sanatların zamansızlığını sanal dünyada gözler önüne sererken blockchain üzerinde saklanarak korunuyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Müzeler Şube Müdürlüğü’nün yürütücülüğünde, teknoloji sponsoru ADF’nin destekleriyle gerçekleştirilen “Sonsuzluk Kapıları” başlıklı NFT sergisini, 19 Kasım’a kadar pazartesi hariç̧ her gün ZİNDANKAPI & Güncel Sanat Galerisi’nde ücretsiz olarak ziyaret edebilirsiniz.