• Anasayfa
  • Sergiler
  • “Cumhuriyetin 100 Yıllık Endüstriyel Mirası; Birlikte Yüzyıl Bursa” Sergisi
Ülkemizin kuruluşundan günümüze kadar 100 yıllık tarihine tanıklık etmiş sanayi mirasımızın en değerlilerinden olan Sümerbank Merinos Sanayi Fabrikası’nın 86. Yılı olması dolayısıyla Siemens iş birliği ile yaptığımız “Cumhuriyetin 100 Yıllık Endüstriyel Mirası; Birlikte Yüzyıl” Sergisi, Türkiye’nin ilk tekstil sanayi müzesi olan Merinos Tekstil Sanayi Müzesi’nde kapılarını ziyaretçilerine açtı.
100 yıllık Cumhuriyetimizi kuruluş hikâyesinin; Sümerbank Merinos Fabrikası başta olmak üzere diğer sanayi kurumlarının, eğitim ve gerçek insan hikâyeleri üzerinden anlatıldığı, Sümerbank Merinos Fabrikası’nın koleksiyonlarında yer alarak bugüne dek sergilenmemiş obje ve evrakların gün yüzüne çıkarılacağı “Cumhuriyetin 100 Yıllık Endüstriyel Mirası; Birlikte Yüzyıl Bursa” Sergisi 15 Şubat – 15 Mayıs, 09.00-17.30 saatleri arasında ücretsiz gezilebilecek. 
Türkiye Cumhuriyeti ve Siemens Türkiye arasındaki yüzyıllık teknolojik ortaklığın güç birliğini de yansıtan Küratörlüğünü Prof. Dr. Önder Küçükerman’ın üstlendiği “Cumhuriyetin 100 Yıllık Endüstriyel Mirası; Birlikte Yüzyıl” Sergisine katılımlarınızı bekliyoruz.


Bunu Paylaş: